Predikanten van de Hervormde Gemeente Vaassen

 

ber* naam intrede herkomst afscheid
/losmaking
vervolg ber**
P.J. van Heerde (Pergrinus Jansz.) 1592 pastoor 1609 afgezet
H. Goddaeus (Hermannus) 06-1610 1634 overleden
C. Goddaeus (Conradus) 1634 kandidaat Vaassen 1656 emeritus
J. Peregrinus (Johannes) 1656 hulppred. Vaassen 1657 overleden
J. à Loo (Johannes) 1658 kandidaat 1708 overleden
S. ab Hoogland (Samuël) 03-03-1709 legerpred. 1736 emeritus 00
01 S. ab Hoogland (Samuël) 09-12-1736 kandidaat Vaassen 20-01-1782 emeritus 00
02 J.H. van Thiel (Jan Hendrik) 05-01-1783 hulppred. Vaassen 09-10-1797 overleden 00
02 J. Mijnssen (Jacob) 11-11-1798 emeritus Aalsmeer 13-05-1804 emeritus 00
01 B.E.C. van Niel (Bernard Everwijn Christiaan) 06-01-1805 kandidaat 02-12-1836 overleden 00
01 J. Siblesz (Jeremias) 09-04-1837 Heino 03-10-1847 Steenwijk 02
01 J.B. Nijhoff (Jonathan Bastiaan) 12-03-1848 Spaarndam 13-07-1856 IJsselmuiden 03
02 J.P. Nonhebel (Johannes Petrus) 11-01-1857 Heemse 30-03-1862 Middelburg 14
01 J.G. Verhoeff (Jacob Gerard) 06-07-1862 Zevenbergen 26-02-1865 Ridderkerk 03
01 H.W. Creutzberg (Hendrik Willem) 16-07-1865 Blauwkapel 24-02-1867 Vlissingen 01
07 W.A.J. Lucas (Willem Adrianus Johannes) 08-12-1867 Noordeloos 01-08-1896 overleden 04
03 J.H. Geselschap (Joachimus Hermannus) 06-03-1898 Berkel-Rodenrijs 30-11-1924 emeritus 01
04 A.F.P. Pop (Adrianus Franciscus Petrus) 01-11-1925 Nijkerk 29-06-1930 Monster 13
06 G. van der Zee (Gabe) 02-08-1931 Wapenveld 08-11-1936 Ridderkerk 01
02 H.C.J. van Deelen (Hendrik Cornelis Jacobus) 04-07-1937 Oosterend (Fr.) 28-10-1945 bijz.werk Bond van Predikanten 01
01 L.J.R. Kalmijn 14-04-1946 Woerden 25-04-1965 emeritus Someren-Asten 02
05 J.A. Rietberg 13-02-1966 Jutrijp-Hommerts 08-04-1972 Ommen 06
02 C.J. Baart 03-09-1972 Raamsdonkveer 10-09-1978 Emmen 04
2e predikantsplaats sedert 1973
01 G.D. Vossers 09-09-1973 hulppred. Vaassen 22-04-1979 Maasdam-Cillaarshoek 04
01 K. Pot 19-11-1978 Hendrik-Ido-Ambacht 26-07-1981 Nieuw-Buinen 01
02 J. van der Schee 13-01-1980 Heiloo 01-11-1992 emeritus 00
04 A.A. Drost 14-11-1982 Barendrecht 26-06-1988 Haarlem-Schalkwijk 01
02 W. Vijfvinkel 29-01-1989 Oosterland-Ouwerkerk 20-04-1997 g.v. Utrecht 01
05 H. van Wingerden 17-12-1995 Vroomshoop
02 J.H. van Osch 22-03-1998 ‘s-Gravenzande 01-09-2006 emeritus 00
01 mw. C.M. van der Leek-Vosmeer 09-03-2008 Blijham
Hulppredikanten:

ber* naam vanaf herkomst tot vervolg ber**
J. Peregrinus (Johannes) 05-08-1655 1656 pred. Vaassen
W.G. de Jonge 1950 evang. Terwolde 1957 evang. Nijkerkerveen
G.D. Vossers 08-12-1957 1973 pred. Vaassen

 

Bron: www.dominees.nl